2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego / 2.3.1 Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego (ISP) ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki (pozakonkursowy)

2.3 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego / 2.3.1 Cyfrowe udostępnienie informacji sektora publicznego (ISP) ze źródeł administracyjnych i zasobów nauki (pozakonkursowy)

Zakończony 30.06.2017 W dniu 7 lipca 2017 r. Centrum Projektów Polska Cyfrowa zakończyła ocenę projektu pozakonkursowego w ramach poddziałania 2.3.1 POPC „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja”. Oceniony wniosek o dofinansowanie spełnił kryteria merytoryczne oceny projektu i decyzją Komisji O..

Zakończony 30.06.2017

W dniu 7 lipca 2017 r. Centrum Projektów Polska Cyfrowa zakończyła ocenę projektu pozakonkursowego w ramach poddziałania 2.3.1 POPC „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja”. Oceniony wniosek o dofinansowanie spełnił kryteria merytoryczne oceny projektu i decyzją Komisji Oceny Projektów został rekomendowany do dofinansowania.

Wyniki naboru 7.07.2017

Numer projektu: POPC.02.03.01-00-0028/17
Tytuł Projektu „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja”
Wnioskodawca: Ministerstwo Cyfryzacji
Kwota dofinansowania: 23 570 025,35 PLN (w tym UE: 19 947 312,45 PLN)

Informacje o naborze

Termin rozstrzygnięcia konkursu

2017-07-07

Miejsce składania wniosków

Centrum Projektów Polska Cyfrowa

ul. Spokojna 13a

01-044 Warszawa

Sposób składania wniosków

Do przygotowania wniosku o dofinansowanie dla Działania 2.3 POPC służy elektroniczny formularz wniosku o dofinansowanie. Wniosek o dofinansowanie projektu może być złożony w jednej z następujących form:

a) na nośniku elektronicznym, podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej;

b) papierowej (1 wersja papierowa oraz tożsama z nią 1 wersja na nośniku elektronicznym tj. na płycie CD zablokowanej do edycji).

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Wnioskodawcą projektu składanego w trybie pozakonkursowym w ramach Poddziałania 2.3.1 jest Ministerstwo Cyfryzacji – jednostka administracji rządowej.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Celem realizacji Poddziałania jest zwiększenie dostępności oraz poprawa jakości ISP, a także zwiększenie możliwości ich ponownego wykorzystania. Poddziałanie dotyczy informacji publicznej w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (np. dane demograficzne, dane o produkcji i zużyciu energii, budżetowe i podatkowe, dotyczące działalności gospodarczej, dane o ochronie i zanieczyszczeniu środowiska, informacja o prawie oraz procesach legislacyjnych).

Kryteria wyboru projektów

Ocena wniosków będzie dokonywana w oparciu o kryteria wyboru zatwierdzone przez Komitet Monitorujący POPC. Aby wniosek mógł zostać pozytywnie oceniony musi spełniać wszystkie kryteria formalne, wszystkie kryteria merytoryczne obligatoryjne.

Finanse

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu

Maksymalne dofinansowanie wynosi 100 % wydatków kwalifikowanych projektu, z czego 84,63 % stanowią środki UE (EFRR), a 15,37 % stanowi współfinansowanie krajowe z budżetu państwa.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów

22 442 579,65 PLN

Niezbędne dokumenty

Regulamin konkursu

Regulamin naboru

Wzór wniosku o dofinansowanie

Do wypełnienia wniosku o dofinansowanie służy elektroniczny formularz wniosku dostępny w aplikacji Generatora wniosków o dofinansowanie udostępnionej na stronie http://generator.cppc.gov.pl/.

Wzór umowy o dofinansowanie

W trakcie przygotowania

Inne ważne informacje

Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek

Informacje na temat ścieżki odwoławczej zostały opisane w Regulaminie naboru.

Pytania i odpowiedzi

Pytania ws. naboru można kierować na adres poczty elektronicznej: dzialanie2.3pozakonkursowy@cppc.gov.pl.