2.2 Przygotowanie terenów inwestycyjnych na rzecz gospodarki / 2.2.2 Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Aglomeracji Opolskiej (1)
2.2 Przygotowanie terenów inwestycyjnych na rzecz gospodarki / 2.2.2 Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Aglomeracji Opolskiej (1)
PLANOWANY
data naboru wniosków
od 24.07.2017
do 31.07.2017
STOWARZYSZENIE AGLOMERACJA OPOLSKA - Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych jako Instytucja Pośrednicząca w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, ogłasza nabór wniosków o dofinan..
PLANOWANY data naboru wniosków od 24.07.2017 do 31.07.2017
STOWARZYSZENIE AGLOMERACJA OPOLSKA – Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych jako Instytucja Pośrednicząca w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów określonych dla poddziałania: 2.2.2 Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Aglomeracji Opolskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.
Konkurs nr RPOP.02.02.02-IP.03-16-001/17
Ogłoszenie zostało opublikowane przez Biuro Stowarzyszenia Aglomeracja Opolska, ul. Horoszkiewicza 6, 45-301 Opole.
Informacje o naborze
Termin rozstrzygnięcia konkursu
grudzień 2017 r.
Miejsce składania wniosków
Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska
Związek Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych
Dział Oceny i Wyboru Projektów (I piętro)
ul. Horoszkiewicza 6, 45-301 Opole
(wejście od ul. Sosnkowskiego)
Sposób składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie projektu należy złożyć w formie:
elektronicznej (wypełniony z użyciem Panelu Wnioskodawcy dostępnego na stronie https://pw.opolskie.pl);
W zakresie doręczeń i sposobu obliczania terminów stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się następujące typy beneficjentów:
jednostki samorządu terytorialnego, ich związki, porozumienia i stowarzyszenia;
jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego posiadające osobowość prawną;
inne podmioty publiczne zarządzające terenami inwestycyjnymi, w tym powojskowymi, poprzemysłowymi, pokolejowymi i popegeerowskimi.
Wsparciem mogą zostać objęte wyłącznie podmioty realizujące projekt na obszarze Aglomeracji Opolskiej.
Forma prawna beneficjenta zgodnie z klasyfikacją form prawnych podmiotów gospodarki narodowej określonych w § 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2015 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacji krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń (Dz.U. 2015 poz. 2009).
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Wsparciem mogą zostać objęte następujące typy projektów określone dla poddziałania 2.2.2 Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Aglomeracji Opolskiej w ramach Osi priorytetowej II Konkurencyjna gospodarka RPO WO 2014-2020, tj.:
inwestycje polegające na przygotowaniu terenu inwestycyjnego, w tym uzbrojenie terenu inwestycyjnego w media;
rozwój wewnętrznej infrastruktury niezbędnej do właściwego skomunikowania terenu inwestycyjnego, jedynie jako element projektu;
rozwój infrastruktury i terenów inwestycyjnych, w tym na obszarach powojskowych, poprzemysłowych, pokolejowych, popegeerowskich i nadanie im nowych funkcji gospodarczych.
Kryteria wyboru projektów
Projekty złożone w ramach konkursu zostaną ocenione przez Komisję Oceny Projektów w oparciu o zatwierdzone przez Komitet Monitorujący RPO WO 2014-2020 Kryteria wyboru projektów dla poddziałania 2.2.2 Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Aglomeracji Opolskiej,które stanowią załącznik nr 7 do Regulaminu konkursu.
Finanse
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu
85 % – projekty nieobjęte pomocą publiczną, 70 % – projekty objęte pomocą de minimis, Projekty objęte pomocą inwestycyjną na infrastrukturę lokalną – zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwojuz dnia 5 sierpnia 2015 r. w sprawie udzielania pomocy inwestycyjnej na infrastrukturę lokalną w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020 (Dz. U. poz. 1208). Projekty objęte regionalną pomocą inwestycyjną: 55 % – mikro i małe przedsiębiorstwa, 45 % – średnie przedsiębiorstwa, 35 % – pozostałe przedsiębiorstwa.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
W przypadku negatywnej oceny projektu, o której mowa w art. 53 ust. 2 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (t.j. Dz. U. z 2016 poz. 217 z późn. zm.), wnioskodawca ma prawo w terminie 14 dni od dnia doręczenia informacji, o której mowa w art. 46 ust. 3 ww. ustawy, złożyć pisemny protest za pośrednictwem instytucji, o której mowa w art. 39 ust. 1, tj. Instytucji Organizującej Konkurs – IP ZIT RPO WO 2014-2020.
Informacja na temat procedury odwoławczej obowiązującej dla konkursu została szczegółowo opisana w rozdziale 15 ww. ustawy, zamieszczonej na stronie internetowej: www.rpo.opolskie.pl w zakładce: Zapoznaj się z prawem i dokumentami.
Pytania i odpowiedzi
W przypadku konieczności udzielenia wnioskodawcy wyjaśnień w kwestiach dotyczących konkursu, IP ZIT udziela indywidualnie odpowiedzi na pytania wnioskodawcy.
W przypadku pytań wymagających dodatkowych konsultacji odpowiedzi będą przekazywane niezwłocznie po ich przeprowadzeniu. Zapytania do IOK można składać za pomocą: