Analizy finansowe

Analizy finansowe

Sporządzanie analiz finansowych to podstawowy element naszej oferty. Opracowujemy nawet skomplikowane analizy i modele ekonomiczne różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych i inwestycyjnych, realizowanych zarówno przez prywatny biznes, jak i jednostki publiczne i samorządowe. Podstawowe rodzaje analiz, które przygotowujemy to:

  • analizy stanowiące załącznik do dokumentacji aplikacyjnej (wniosku o dotację),
  • analizy stanowiące składnik biznes planu (np. przy ubieganiu się o kredyt inwestycyjny),
  • analizy stanowiące element projektów architektonicznych  (dla obiektów komercyjnych),
  • analizy stanowiące element oceny inwestycji publicznych (np. infrastruktura drogowa, służba zdrowia itp.),
  • analizy (dynamiczne modele ekonomiczne) stanowiące narzędzie przy symulacji i podejmowaniu decyzji związanych z realizacją nowych przedsięwzięć gospodarczych.

Posiadamy doświadczenie i kompetencje wynikające z wykonania kilkuset różnego rodzaju analiz i modeli ekonomicznych, zrealizowanych dla szerokiego grona klientów, zarówno prywatnych jak i publicznych (jednostek samorzadowych, uczelni, szpitali). Dzięki kompetencjom z zakresu podatków, rachunkowości i prawa pracy – szybko nawiązujemy dobry dialog z księgowymi i kadrą zarządzającą, a tworzone przez nas modele cechują się dużą złożonością (obejmują wiele zmiennych) i stanowią rzeczywiste narzędzie w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. W naszej praktyce zdarzyło się nam liczyć przedsięwzięcia o wartości powyżej 1,5 mld zł.