AKTUALNY data naboru wniosków od 10.01.2017 do 30.01.2017
Nabór na projekty typu „kapitał zalążkowy” (z ang. „seed money”). Projekt otwarty wyłącznie dla osi priorytetowej 3 i 4. Ogłoszenie o naborze w j. angielskim dostępne na stronie programu Południowy Bałtyk. Językiem oficjalnym programu jest język angielski. W kwestiach spornych/interpretacyjnych obowiązująca jest wersja angielska.
połowa marca 2017 r.
Wspólny Sekretariat Programu Południowy Bałtyk
seed-money@southbaltic.eu
Wersję elektroniczną wniosku wraz z czytelnymi skanami załączników oraz skanem podpisanej pierwszej strony, tzw. „confirmation page” należy przesłać na adres:
seed-money@southbaltic.eu
O dofinansowanie mogą starać się m.in.:
Szczegółowe zasady określa Podręcznik Programu oraz Szczegółowe warunki konkursu (z ang. Terms of reference), dostępne na stronie programu.
Wsparcie w ramach projektów „seed money“ udzielane jest na przygotowanie koncepcji projektowej. Środki projektu mogą zostać wykorzystanie na działania takie jak, m.in.: poszukiwanie partnerów projektowych, wykonanie analizy rynku, warsztaty w celu określenia wartości bazowych wskaźników lub oszacowania zainteresowania potencjalnej grupy docelowej, itp. Celem ww. działań jest wypracowanie właściwej koncepcji projektowej. Szczegółowe działania kwalifikowalne w ramach naboru określają Szczegółowe warunki konkursu (z ang. Terms of reference).
Koncepcja projektowa musi dotyczyć działań możliwych do realizacji w ramach programu. Nabór otwarty jest tylko dla dwóch osi priorytetowych – 3 i 4.
Oś Priorytetowa 3:
Ocena formalna i kwalifikowalności:
Ocena jakościowa:
Do 85% dofinansowania z EFRR dla partnerów pochodzących z Polski, Niemiec I Litwy. Do 75% dofinansowania z EFRR dla partnerów pochodzących z Danii i Szwecji.
brak ograniczeń
Ogłoszenie o naborze (wyłącznie w języku angielskim) na stronie programu
Wzory dokumentów dostępne na stronie programu
Wzory dokumentów dostępne na stronie programu
Zgodnie z art. 74 (3) Rozporządzenia UE nr 1303/2013 w ramach programu wprowadzono procedurę skargową. Procedura skargowa opisana jest w Podręczniku Programu oraz Regulaminie Komitetu Monitorującego.Skargę należy złożyć na formularzu stanowiącym część pakietu aplikacyjnego
Wspólny Sekretariat Interreg Południowy Bałtyk
Al. Grunwaldzka 186 (GARNIZON)
80-266 Gdańsk, Poland
Tel: +58 746 38 53
e-mail: southbaltic@southbaltic.eu
Ministerstwo Rozwoju
e-mail:
Karolina.Piądłowska-Firlej@mr.gov.pl
Inga.Kramarz@mr.gov.pl
http://southbaltic.eu
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana. Dziękujemy!
Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą: