5.2 Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T (Kolej miejska – Infrastruktura)

5.2 Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T (Kolej miejska – Infrastruktura)

PLANOWANY data naboru wniosków od 30.12.2016 do 28.07.2017 Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT), Instytucja Pośrednicząca dla osi priorytetowych III/IV/V/VI Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020, ogłasza nabór w trybie konkursowym wniosków o dofinansowanie ..

PLANOWANY data naboru wniosków od 30.12.2016 do 28.07.2017

Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT), Instytucja Pośrednicząca dla osi priorytetowych III/IV/V/VI Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, ogłasza nabór w trybie konkursowym wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 5.2 Rozwój transportu kolejowego poza TEN-T (kolej miejska)

Informacje o naborze

Termin rozstrzygnięcia konkursu

marzec/kwiecień 2018

Miejsce składania wniosków

Wnioski należy składać w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych, 00-844 Warszawa, Plac Europejski 2

Sposób składania wniosków

Wnioskodawca zobligowany jest do złożenia 1 egzemplarza wersji papierowej i elektronicznej wniosku o dofinansowanie.

Dopuszczalne jest złożenie wniosku o dofinansowanie wraz ze wszystkimi załącznikami w formie dokumentu elektronicznego podpisanego przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Na co i kto może składać wnioski?

Kto może składać wnioski?

Zarządcy infrastruktury kolejowej (forma prawna – kod 116, kod 117)

Jednostki samorządu terytorialnego, w tym ich związki, stowarzyszenia i porozumienia, lub działające w ich imieniu jednostki i spółki specjalnego przeznaczenia (forma prawna – kod 403, kod 430, kod 431)

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Dofinansowaniu podlegają projekty przyczyniające się w największym stopniu do wzmocnienia roli transportu kolejowego w zintegrowanym systemie transportowym kraju dzięki poprawie stanu połączeń kolejowych poza siecią TEN-T. Rodzaje projektów podlegających dofinansowaniu w ramach działania 5.2 zostały określone w Szczegółowym opisie priorytetów Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 -2020.

Dofinansowanie UE w ramach tego konkursu mogą uzyskać projekty dotyczące kolei miejskiej polegające na budowie, modernizacji i rehabilitacji linii kolejowych, w tym z możliwością:

instalacji ERTMS,

budowy i modernizacji przystanków kolejowych oraz zintegrowanych węzłów przesiadkowych, możliwej tylko jako element projektu infrastrukturalnego (liniowego) kolei miejskiej. W przypadku zintegrowanych węzłów przesiadkowych ich przeznaczenie musi być bezpośrednio związane z obsługą ruchu kolejowego i nie może mieć charakteru komercyjnego (bezpłatne parkingi, w tym typu Park&Ride, Kiss&Ride – nie powinny być zlokalizowane w centrum miasta, ponieważ celem projektu jest m.in. ograniczenie ruchu samochodowego w centrum miast),

budowy i modernizacji systemów zasilania trakcyjnego i sieci trakcyjnej, systemów sterowania ruchem kolejowym, systemów usprawniających zarządzanie przewozami pasażerskimi oraz obiektów inżynieryjnych.

Kryteria wyboru projektów

Zgodnie ze "Szczegółowym opisem osi priorytetowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 -2020" dla działania 5.2.

Finanse

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu

Maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu — 85%

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów

1 230 000 000,00 zł

Niezbędne dokumenty

Regulamin konkursu

Regulamin konkursu wraz z załącznikami

Wzór wniosku o dofinansowanie

Wzór wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami

Wzór umowy o dofinansowanie

Wzór umowy o dofinansowanie wraz z załącznikami

Inne ważne informacje

Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek

Zgodnie z art. 6 Regulaminu konkursu dla działania 5.2

Pytania i odpowiedzi

Pytania dotyczące procedury wyboru projektów oraz składania wniosków o dofinansowanie w ramach konkursu można przesyłać na email: konkurs5@cupt.gov.pl

Linki

http://www.cupt.gov.pl/?id=2290