PLANOWANY data naboru wniosków od 04.05.2017 do 02.06.2017
Zarząd Województwa Podlaskiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach:
Osi Priorytetowej I VIII. Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej
Działanie 8.1 Rozwój usług publicznych świadczonych drogą elektroniczną
Numer naboru: RPPD.08.01.00-IZ.00-20-003/17
Październik 2017 r.
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Departament Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
ul. Poleska 89
15-874 Białystok
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wniosku o dofinansowanie w formie dokumentu elektronicznego za pomocą aplikacji Generator Wniosków Aplikacyjnych na lata 2014-2020 (GWA2014), która jest dostępna na stronie internetowej: http://rpo.wrotapodlasia.pl/pl/jak_skorzystac_z_programu/pobierz_wzory_dokumentow/generator-wnioskow-aplikacyjnych-efrr.html w terminie od 04.05.2017 r. do 02.06.2017 r. do godziny 15:30 (po upływie tego terminu funkcja „Wyślij projekt” będzie zablokowana). Ponadto Wnioskodawca jest zobowiązany do dostarczenia 2 egzemplarzy wniosku o dofinansowanie w wersji papierowej wraz z załącznikami do IOK w ciągu 3 dni roboczych po dniu zakończenia konkursu, tj. 07.06.2017 r.
– jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki, porozumienia i stowarzyszenia;- jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną;
– administracja rządowa: w zakresie projektów o zasięgu wyłącznie regionalnym;
– partnerstwa wyżej wymienionych podmiotów.
W przypadku projektów planowanych do realizacji w ramach partnerstwa partnerzy muszą spełniać wymogi dotyczące podmiotów uprawnionych do ubiegania się o dofinansowania.
Forma prawna beneficjenta musi być zgodna z klasyfikacją form prawnych podmiotów gospodarki narodowej określonych w § 7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 listopada 2015 r. w sprawie sposobu i metodologii prowadzenia i aktualizacji krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej, wzorów wniosków, ankiet i zaświadczeń (Dz. U. 2015 poz. 2009 z późn. zm.).
Wsparciem będą objęte projekty dotyczące rozwoju usług elektronicznych w administracji, w zakresie obejmującym w szczególności:
a) aktualizację i integrowanie katalogu świadczonych e-usług – w tym elektronizację nowych usług, bądź poprawę funkcjonalności oraz e-dojrzałości istniejących usług; zapewnienie integracji świadczonych e-usług z usługami dostępnymi poprzez platformę ePUAP/Cyfrowy Urząd Podlasia; przygotowanie wzorów dokumentów i formularzy elektronicznych, dla których organem właściwym do określenia wzoru jest organ JST;
b) promocję e-usług administracji publicznej (tylko jako element projektu);
c) zakup i wdrożenie aplikacji/oprogramowania zapewniającego elektroniczną dostępność urzędu i jego usług dla osób z niepełnosprawnością oraz społeczności mniejszościowych jako jeden z elementów projektu a) – b).
d) rozwój niezbędnej infrastruktury informatycznej w administracji jako jeden z elementów projektu a) – b), w tym w szczególności zakup, wdrożenie i rozbudowę aplikacji i systemów bazodanowych, służących poprawie efektywności zarządzania oraz upowszechnianiu komunikacji elektronicznej w instytucjach publicznych, np.: aplikacji i systemów mających na celu:
– informatyzację usług i procedur wewnętrznych,
– zapewnienie bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz przetwarzania danych osobowych,
– elektroniczne zarządzanie zasobami, dokumentami i rejestrami publicznymi.
Dodatkowe uwarunkowania:
Wspierane projekty z zakresu usług cyfrowych muszą zapewniać:
– interoperacyjność[1] z istniejącymi i planowanymi e-usługami oraz komponentami projektów e-administracji na poziomie krajowym i regionalnym, w tym realizowanymi w ramach POPC 2014-2020 lub PO WER 2014-2020;
– produkty nie dublujące tych, które są eksploatowane lub tworzone w innych projektach realizowanych, lub zrealizowanych przez wnioskodawcę lub inne podmioty (nie dotyczy to usług/produktów, które obejmują inny obszar/teren i inny rodzaj udostępnionych danych oraz inną grupę docelową; dopuszczone zostaną zatem projekty, które nie dublują istniejących produktów/rozwiązań oraz projekty polegające na ich udoskonaleniu).
[1] Wszystkie wspierane systemy informatyczne, aplikacje, bazy danych, platformy w ramach projektów muszą spełniać m.in. wymagania określone w Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.
W przypadku wszystkich projektów w Działaniu 8.1:
– inwestycje w „twardą infrastrukturę[2]” będą dopuszczalne w ograniczonym zakresie, wyłącznie jako element uzupełniający projekt. Warunkiem wparcia będzie wykazanie przez Wnioskodawcę, że inwestycje w taką infrastrukturę są niezbędne do realizacji celów projektu oraz wynikają z analizy potwierdzającej niedostępność zasobów beneficjenta/partnera projektu;
– dostosowanie systemów/aplikacji/oprogramowania do potrzeb osób z niepełnosprawności powinno uwzględniać standardy Content Accessibility Guidelines 2.0 (WCAG 2.0) na poziomie co najmniej AA wskazane w załączniku nr 4 do rozporządzenia Rady Ministrów z 12.04.2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. z 2016 poz.113).
– szkolenia i usługi doradcze związane z wdrożeniem e-usług mogą stanowić jedynie element projektu;
– koszt wytworzenia/usprawnienia e-usług należy definiować jako koszt prac nakierowanych na wytworzenie/udoskonalenie usług świadczonych drogą elektroniczną wraz ze szkoleniami i usługami doradczymi związanymi z wdrożeniem e-usług, ale bez kosztów zakupu infrastruktury informatycznej i „infrastruktury twardej”.
[2] Inwestycje w infrastrukturę „twardą” rozumiane jako inwestycje w infrastrukturę inną niż informatyczna w zakresie wyłącznie sprzętu i wyposażenia instalowanego w istniejących obiektach wraz z niezbędnymi pracami instalacyjnymi zapewniającymi poprawne i bezpieczne funkcjonowanie zakupionego sprzętu.
Grupę docelową stanowią przedsiębiorcy i mieszkańcy województwa korzystający bezpośrednio lub pośrednio z cyfrowych usług.
Data finansowego zakończenia realizacji projektu nie może przekroczyć 30 listopada 2018 r. Przez zakończenie finansowe projektu należy rozumieć datę dokonania przez Beneficjenta ostatniego wydatku w ramach projektu.
Niespełnienie tego warunku będzie skutkowało odrzuceniem projektu na etapie oceny kryterium formalnego obligatoryjnego pn. Termin i okres realizacji projektu jest zgodny z zasadami dofinansowania w ramach RPOWP.
Kryteria formalno-merytoryczne ogólne Działanie 8.1 (PDF 344 KB)
Kryteria merytoryczne dopuszczające i różnicujące Działanie 8.1 (PDF 543 KB)
Maksymalny udział środków UE w wydatkach kwalifikowalnych na poziomie projektu nie może przekroczyć 85%.
30 000 000,00 PLN
Regulamin konkursu (PDF 1 MB)
Wzór umowy o dofinansowanie (PDF 665 KB)
Podstawą prawną procedury odwoławczej jest rozdział 15 ustawy wdrożeniowej. Procedura odwoławcza składa się z dwóch etapów:
a) etap przedsądowy,
b) etap postępowania przed sądami administracyjnymi, tj. Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Białymstoku i Naczelnym Sądem Administracyjnym.
W procesie wyboru projektów do dofinansowania dopuszcza się złożenie przez Wnioskodawcę jednego środka odwoławczego, tj. protestu. Procedura odwoławcza, nie wstrzymuje zawierania umów z Wnioskodawcami, których projekty zostały wybrane do dofinansowania.Szczegółowe informacje odnośnie procedury odwoławczej są dostępne w rozdziale 14 Regulaminu konkursu.
W sprawach dotyczących konkursu informacji udzielają telefonicznie i za pomocą poczty elektronicznej pracownicy:
Instytucji Ogłaszającej Konkurs: tel. (85) 66 54 324, – 354 w godz. od 09.00 do 13.00.
e-mail: konkursy.efrr@wrotapodlasia.pl (w tytule wiadomości należy wpisać tylko nr naboru podany w ogłoszeniu o konkursie). Pytania wraz z odpowiedziami będą zamieszczane na stronie internetowej www.rpo.wrotapodlasia.pl w zakładce dotyczącej danego konkursu.
Link do pełnej dokumentacji konkursowej dostępny jest na stronie: www.rpo.wrotapodlasia.pl
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana. Dziękujemy!
Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą: