PLANOWANY data naboru wniosków od 26.04.2017 do 16.05.2017
Konkurs nr RPMA.09.02.02-IP.01-14-043/17 ogłaszany jest na Wsparcie deinstytucjonalizacji opieki nad osobami zależnymi poprzez rozwój alternatywnych form opieki nad osobami niesamodzielnymi, w tym osobami starszymi
orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu III kwartał 2017 r.
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnychul. Jagiellońska 7403-301 Warszawa
Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy przygotować i złożyć za pomocą systemu elektronicznego MEWA 2.0 dostępnego poprzez Serwis RPO WM www.funduszedlamazowsza.eu Logowanie do Systemu MEWA 2.0 w celu złożenia wniosku o dofinansowanie będzie możliwe w okresie naboru wniosków. Wniosek o dofinansowanie projektu złożony w Systemie MEWA 2.0 musi zostać potwierdzony podpisem elektronicznym z certyfikatem kwalifikowanym lub przy pomocy profilu zaufanego na platformie ePUAP.
O dofinansowanie projektu ubiegać mogą się podmioty wykonujące działalność leczniczą lub inne podmioty w partnerstwie z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą.
Zgodnie z kryterium dostępu Wnioskodawca lub Partner jest podmiotem wykonującym działalność leczniczą – zgodnie z definicją zawartą w ustawie o działalności leczniczej, przy czym świadczenia opieki zdrowotnej realizowane są wyłącznie przez podmioty wykonujące działalność leczniczą.
DZIAŁANIA OBLIGATORYJNE, WYMAGANE DO REALIZACJI W RAMACH PROJEKTU, zgodnie z Założeniami do deinstytucjonalizacji:
Beneficjenci w ramach poszczególnych projektów dotyczących środowiskowej opieki nad osobami niesamodzielnymi z zaburzeniami psychicznymi muszą zapewnić działania w następujących obszarach:
Obszar I – wsparcie działalności dziennych form opieki dla uczestników projektu poprzez zapewnienie dostępu do zintegrowanych usług w formie dziennej, ambulatoryjnej lub w środowisku domowym uczestnika projektu.
Obszar II – wsparcie i działania informacyjno-edukacyjne dla uczestników projektu oraz dla osób z ich otoczenia oraz opiekunów.
Obszar III – działania informacyjno-edukacyjne dla osób świadczących usługi z zakresu opieki nad osobami niesamodzielnymi z zaburzeniami psychicznymi, w szczególności skierowane do: lekarzy (w tym POZ -Podstawowej Opieki Zdrowotnej), pielęgniarek (w tym POZ), terapeutów, rehabilitantów, psychologów.
Powyższe działania muszą być zgodne z zapisami zawartymi w Założeniach do deinstytucjionalizacji.
Dla każdego uczestnika, czas udziału w projekcie będzie ustalany indywidualnie. Jednak udział w projekcie nie może być krótszy niż 30 dni roboczych i nie dłuższy niż 260 dni roboczych. Udział w projekcie może zostać skrócony z założonych 30 dni roboczych w przypadku wystąpienia jednego z „kryteriów wyjścia z projektu”. Każda osoba może wziąć udział w projekcie tylko raz.
Okres realizacji projektów nie może być krótszy niż 24 miesiące.
Ponadto, Beneficjenci zobligowani są zapewnić uczestnikom projektu dostęp do personelu medycznego wskazanego w Założeniach do deinstytucjonalizacji.
Warunki, jakie powinny spełniać przedsięwzięcia w zakresie deinstytucjonalizacji zostały zawarte w Rozdziale 7 Wytycznych w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w obszarze zdrowia na lata 2014-2020.
Uwaga!
Kryterium „Zgodność projektu z założeniami deinstytucjonalizacji dla województwa mazowieckiego” w zakresie wskazanych działań obligatoryjnych jest oceniane na etapie oceny merytorycznej (kryterium dostępu) zgodne z założeniami stanowiącymi załącznik nr 11 do niniejszego Regulaminu konkursu. Jednakże rekomendowane do dofinansowania będą projekty zawierające działania zwiększające czy też intensyfikujące oferowane wsparcie w ramach wyznaczonego limitu.
Kryteria wyboru projektów zostały wskazane w załączniku do Regulaminu konkursu.
Maksymalny poziom dofinansowania projektu wynosi 93% – (80% UE+13% BP).
Kwota dofinansowania w ramach konkursu przeliczona kursem wynoszącym 4,3148 to 47 509 229,73 PLN. Łączna wartość dofinansowania (EFS + budżet państwa) jest uzależniona od rodzaju Wnioskodawcy, którego projekt zostanie skierowany do dofinansowania.
Środki odwoławcze zostały opisane w Regulaminie konkursu
Wyjaśnienia oraz dodatkowe informacje dla ubiegających się o dofinansowanie udzielane są przez Instytucję Organizującą Konkurs: Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych, ul. Jagiellońska 74, 03-301 Warszawa tel. 022 542 27 11, 022 542 20 38 (w godz. 8.00-18.00 pn.; 8.00-16.00 wt.-pt. w Punkcie Przyjmowania Wniosków (Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich) oraz w Lokalnych Punktach Informacyjny Funduszy Europejskich od poniedziałku do piątku:
Infolinia: 0 801 101 101, e-mail: punkt_kontaktowy@mazowia.eu (dotyczy MJWPU oraz Oddziałów Zamiejscowych).
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych będzie organizowała spotkania dla potencjalnych beneficjentów w formie szkoleń warsztatowych. W ramach spotkań zostaną przedstawione założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 oraz zasady aplikowania o środki w ramach konkursu dla Działania 9.1.
Link do strony konkursu: 9.2.2 Wsparcie deinstytucjonalizacji opieki nad osobami zależnymi poprzez rozwój alternatywnych form opieki nad osobami niesamodzielnymi, w tym osobami starszymi
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana. Dziękujemy!
Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą: