9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego (24)
9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego (24)
PLANOWANY
data naboru wniosków
od 12.06.2017
do 27.05.2017
Stowarzyszeniae Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski ogłasza nabór wniosków w działaniu 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, Regionalnego Programu Województwa Podlaskiego (nr naboru w GWA2014 (EFS): RPPD..
PLANOWANY data naboru wniosków od 12.06.2017 do 27.05.2017
Stowarzyszeniae Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski ogłasza nabór wniosków w działaniu 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego, Regionalnego Programu Województwa Podlaskiego (nr naboru w GWA2014 (EFS): RPPD.09.01.00-IZ.00-20-025/17).
Informacje o naborze
Termin rozstrzygnięcia konkursu
Przewidywany termin to początek roku 2018 r.
Miejsce składania wniosków
Nabór wniosków o dofinansowanie w wersji elektronicznej (plik xml), za pomocą aplikacji Generator Wniosków Aplikacyjnych na lata 2014-2020 (GWA2014 EFS), będzie prowadzony od 12 czerwca 2017 r. od godziny 8:00 do 27 czerwca 2017 r. do godziny 15:00.
Wnioski o udzielenie wsparcia w wersji papierowej (wraz z wersją elektroniczną, potwierdzeniem wydrukowania i oświadczenia do LGD) przyjmowane będą w siedzibie LGD od 12 czerwca 2017 r. od godziny 8:00 do 27 czerwca 2017 r. do godziny 15:00.
Sposób składania wniosków
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wniosku o dofinansowanie w formie dokumentu elektronicznego za pomocą aplikacji Generator Wniosków Aplikacyjnych na lata 2014-2020 GWA2014 (EFS), która jest dostępna na stronie: www.rpo.wrotapodlasia.pl w terminie od 12.06.2017 r. od godziny 8:00 do 27.06.2017 r. do godziny 15:00 (po tym terminie funkcja „Wyślij projekt” będzie zablokowana).
Wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić w aktualnej na dzień rozpoczęcia naboru wniosków wersji instalacyjnej GWA2014(EFS).
Ponadto Wnioskodawca jest zobowiązany do dostarczenia do biura Stowarzyszenia LGD Szlak Tatarski:
3 egzemplarzy wniosku o dofinansowanie, wydrukowanych po wcześniejszym wysłaniu wniosku za pomocą GWA2014(EFS), wraz z załącznikami w wersji papierowej (oryginał i 2 kopie lub 3 oryginały).
Wersja elektroniczna i papierowa wniosku muszą być identyczne (posiadać jednakową sumę kontrolną).
3 wydrukowanego potwierdzenia przesłania do IZ RPOWP elektronicznej wersji wniosku o dofinansowanie,
1 egzemplarz załącznika do Wniosku tj. Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych w celach konkursowych, oryginał (załącznik nr 3 do Ogłoszenia),
Wnioskodawca, który chce uzyskać punkty zgodnie z lokalnym kryterium wyboru dołącza 1 egzemplarz umowy lub porozumienia jednoznacznie określający reguły partnerstwa oraz zawierające zadania i obowiązki partnerów w związku z realizacją projektu, oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez pracownika biura LGD lub notariusza,
3 egzemplarze wersji elektronicznej wniosku nagranej na nośniku elektronicznym.
Na co i kto może składać wnioski?
Kto może składać wnioski?
O dofinansowanie projektu mogą ubiegać się:
Lokalne Grupy Działania oraz inne podmioty z obszaru realizacji LSR lub realizujące projekty na obszarze LSR z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów) będące organami prowadzącymi lub planującymi założyć publiczne i niepubliczne przedszkola,
oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych, inne formy wychowania przedszkolnego, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Wsparciem będą objęte projekty dotyczące typu projektu 4 Zapewnienie większej dostępności wysokiej jakości edukacji przedszkolnej na obszarach objętych realizacji LSR, szczególności poprzez realizację następujących typów projektów:
dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego wyłącznie dla dzieci z niepełno sprawnościami lub realizacja dodatkowej oferty edukacyjnej i specjalistycznej umożliwiającej dziecku z niepełnosprawnością udział w wychowaniu przedszkolnym poprzez wyrównanie deficytu wynikającego z niepełnosprawności (typ projektu 4b);
rozszerzenie oferty ośrodka wychowania przedszkolnego o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów u dzieci (typ projektu 4c). Katalog dodatkowych zajęć dla dzieci obejmuje wyłącznie:
zajęcia specjalistyczne, o których mowa w § 7 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. poz. 532): korekcyjno-kompensacyjne, logopedyczne, socjoterapeutyczne oraz inne zajęcia o charakterze terapeutycznym;
zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju w rozumieniu ustawy o systemie oświaty;
zajęcia stymulujące rozwój psychoruchowy np. gimnastyka korekcyjna;zajęcia rozwijające kompetencje społeczno-emocjonalne; Typ projektu nr 4c może być realizowany wyłącznie jako uzupełnienie działań wskazanych w typie 4b.
doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli ośrodków wychowania przedszkolnego niezbędnych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz w zakresie współpracy nauczycieli z rodzicami, w tym radzenia sobie w sytuacjach trudnych (typ projektu 4d) (wyłącznie jako uzupełnienie działań wskazanych w typie 4b).
wsparcie na rzecz kształtowania i rozwijania u dzieci kompetencji kluczowych (porozumiewania się w językach obcych, matematycznych, podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, informatycznych) oraz właściwych postaw/umiejętności niezbędnych na rynku pracy (umiejętność uczenia się, kreatywność, innowacyjność, inicjatywność, przedsiębiorczość oraz praca zespołowa) w szczególności: realizacja projektów edukacyjnych w OWP, realizacja dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, realizacja zajęć rozwijających uzdolnienia, organizacja kółek zainteresowań, warsztatów, laboratoriów, nawiązanie współpracy z otoczeniem zewnętrznym OWP w celu realizacji programów edukacyjnych (typ projektu 4e).
doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu i rozwijaniu u dzieci w wieku przedszkolnym kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy (porozumiewania się w językach obcych, matematycznych, podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, informatycznych) oraz właściwych postaw/umiejętności (umiejętność uczenia się, kreatywność, innowacyjność, inicjatywność, przedsiębiorczość oraz praca zespołowa) (typ projektu 4f) (wyłącznie jako uzupełnienie działań wskazanych w typie projektu 4e).
Kryteria wyboru projektów
Założenia operacji powinny wpisywać się w Lokalne Kryteria Wyboru Operacji, zawarte w Karcie oceny wniosku i wyboru operacji (Załącznik nr 4 do Ogłoszenia o naborze wniosków) wedle których Rada LGD dokonuje wyboru operacji.
Aby operacja została wybrana do dofinansowania musi przejść pozytywnie weryfikację wstępną wniosku, weryfikację zgodności operacji z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, weryfikację zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenia LGD Szlak Tatarski i otrzymać co najmniej minimalną liczbę punktów w ramach oceny według lokalnych kryteriów wyboru.
Finanse
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi 95%.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Wysokość limitu środków w ramach ogłoszonego naboru wynosi: 500 000,00 złotych.