PLANOWANY data naboru wniosków od 19.05.2021 do 27.05.2021
Wezwanie do złożenia wniosku o dofinansowanie dla projektu wybranego w trybie pozakonkursowym nr RPLB.08.04.01-IZ.00-08-P02/21w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020,Osi Priorytetowej 8 Nowoczesna edukacja.Działanie 8.4 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego.
Poddziałanie 8.4.1 Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego
– projekty realizowane poza formułą ZIT.
lipiec/sierpień 2021
Wniosek w wersji elektronicznej należy wypełnić za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego dostępnego na stronie www.lsi.rpo.lubuskie.pl. System aplikacyjny dla Poddziałania 8.4.1 RPO Lubuskie 2020 będzie aktywny w dniu ogłoszenia ponownego wezwania do złożenia wniosku.
Wniosek w wersji papierowej wraz z wymaganą dokumentacją należy składać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu tj.
– poniedziałek: od 8:00 do 16:00
– wtorek – piątek: od 7:30 do 15:30
w:
Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra (pokój nr 59)
lub w sekretariacie:
Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego ul. Ignacego Mościckiego 6, 66-400 Gorzów Wlkp.
Wniosek należy złożyć w formie papierowej w dwóch egzemplarzach i w wersji elektronicznej (LSI 2020) do dnia 27 maja 2021 roku. Wzór wniosku o dofinansowanie projektu jest określony przez IZ RPO-L2020 i jest zamieszczony na stronie www.rpo.lubuskie.pl.
Wniosek w formie papierowej może być dostarczony do IZ RPO-L2020:
– listem poleconym w zaklejonej kopercie lub paczce,
– przesyłką kurierską,
– osobiście,
– przez posłańca.
W przypadku dostarczenia wniosku pocztą – ważna jest data nadania w polskiej placówce pocztowej, w pozostałych przypadkach wiążąca jest data wpływu do miejsca przyjmowania wniosków określonego przez IZ RPO-L2020.
Podmiotem uprawnionym do złożenia wniosku w ramach ww. naboru jest Gmina Czerwieńsk/ Zespół Szkół w Czerwieńsku.
Projekt wybrany w trybie pozakonkursowym obejmuje trzy typy wsparcia tj.
I.Podniesienie jakości kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym rozwój współpracy szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe z ich otoczeniem społeczno-gospodarczym, poprzez:
a) doskonalenie umiejętności, kompetencji lub kwalifikacji zawodowych nauczycieli, w tym nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu, w zakresie przedmiotów zawodowych lub praktycznej nauki zawodu, a także stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu u uczniów kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy;
b) uzyskiwanie lub uzupełnianie wiedzy, umiejętności, kompetencji oraz kwalifikacji zawodowych przez uczniów szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących ponadgimnazjalne a) kształcenie zawodowe, w tym uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i rozwojowych oraz uczestników pozaszkolnych form kształcenia zawodowego i wzmacnianie ich zdolności do zatrudnienia; b) tworzenie w szkołach lub placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe warunków odzwierciedlających rzeczywiste warunki pracy właściwe dla nauczanych zawodów; c) rozwój współpracy szkół lub placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe z ich otoczeniem społeczno-gospodarczym. I. Tworzenie i rozwój ukierunkowanych branżowo centrów kształcenia zawodowego (CKZ), centrów kształcenia zawodowego i ustawicznego (CKZiU) oraz tworzenie innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZ i CKZiU poprzez: a) przygotowanie szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie zawodowe do utworzenia CKZ, CKZiU lub innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZiU dla określonej branży/zawodu; b) wsparcie realizacji zadań przez CKZ, CKZiU lub innych zespołów realizujących zadania zbieżne z zadaniami CKZ, CKZiU dla określonych branż/zawodów.
III. Rozwój doradztwa zawodowego, poprzez: a) uzyskiwanie kwalifikacji doradców edukacyjno-zawodowych przez osoby realizujące zadania z zakresu doradztwa zawodowego w szkołach i placówkach, które nie posiadają kwalifikacji z tego zakresu oraz poodnoszenie kwalifikacji zawodowych doradców edukacyjno-zawodowych, realizujących zadania z zakresu doradztwa zawodowego; b) tworzenie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery; c) zewnętrzne wsparcie szkół w obszarze doradztwa zawodowego.
Kryteria wyboru projektu wybranego w trybie pozakonkursowym zgodne z aktualnie obowiązującymi kryteriami wyboru projektów dla poszczególnych osi priorytetowych, działań i poddziałań RPO-LUBUSKIE 2020 finansowanych z EFS, UCHWAŁA NR 180/KM RPO-L2020/2021 KOMITETUMONITORUJĄCEGO REGIONALNY PROGRAM OPERACYJNY – LUBUSKIE 2020 z dnia 22maja2021 r. http://rpo.lubuskie.pl/komitet-monitorujacy
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi w przypadku:
– środków UE – 85%,
– środków UE + współfinansowanie z budżetu państwa lub innych źródeł przyznawane beneficjentowi przez właściwą instytucję – 90,00%.
– Beneficjent jest zobowiązany do wniesienia wkładu własnego. Wkład własny beneficjenta wynosi 10% całkowitych wydatków kwalifikowalnych. Wkład własny beneficjenta jest wykazywany we wnioskuo dofinansowanie, przy czym to beneficjent określa formę wniesienia wkładu własnego, chyba że przepisy powszechnie obowiązujące lub wytyczne horyzontalne stanowią inaczej.
Kwota ogółem: 990.023,00 PLN
w tym:
UE – 841.519,55 PLN
BP – 49.501,15 PLN
Wkład własny – 99.002,30 PLN
Wezwanie (DOC 248 KB)
Załączniki (ZIP 4 MB)
Załączniki do przygotowania umowy (ZIP 747 KB)
n/d
IZ RPO-L2020 udziela wszystkim zainteresowanym informacji w zakresie ponownego wezwania do złożenia wniosku/naboru, w tym w sprawie interpretacji zapisów ponownego wezwania, zakresu wsparcia, procesu wyboru projektów, kwalifikowalności wydatków.
Informacje na temat postępowania można uzyskać poprzez kontakt:
– e-mail: info@rpo.lubuskie.plü telefoniczny: – Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym- Wydział Informacji i Promocji: 68 45 65 521
– Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Sekretariat: 68 45 65 314
– Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim:
· e-mail: infoue@lubuskie.pl (dla południa województwa) i lpi@lubuskie.pl (dla północy województwa)
· telefoniczny:- Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zielonej Górze: 68 45 65 535, -499, -488, -480, -454;
– Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gorzowie Wlkp.: 95 73 90 386, – 380, -378, -377.
www.rpo.lubuskie.pl
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą:
Twoja wiadomość została pomyślnie wysłana. Dziękujemy!
Skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej.
Zostaw swoje namiary, a my skontaktujemy się z Tobą: